top of page

Migrace z Integromatu na Make

Jan Kolros

17. 3. 2023

30. září vypnou Integromat. Do té doby je nutné zmigrovat na Make.

Když 22. února 2022 oznámila společnost Integromat svůj rebranding na Make, přišla s tím i úplně nová automatizační platforma - Make.


Make je evolucí Integromatu (původně se produkt dokonce jmenoval Integromat 2.0), která umožnila mimo jiné lepší škálování této automatizační platformy, která se celá přesunula do cloudu.


S touto evolucí ale přišla pro uživatele nejdříve dobrovolná, později povinná operace přesunutí účtů z Integromatu do Make.


V Make naštěstí připravili migrační nástroj (www.migrate.make.com), který se o velkou část práce postará za vás. I přesto je ale nutné se na migraci alespoň krátce připravit.


Krok 1: Připravte si Make účet

Pokud ještě nemáš účet v Make, je třeba si ho nejprve vytvořit. Ve vašem účtu musí být minimálně jedna organizace a jeden tým.


Make účet si můžeš vytvořit buď před samotnou migrací, nebo v jejím průběhu. Pokud ho při migraci ještě nemáš, migrační nástroj tě registrací provede.


Krok 2: Příprava scénářů v Integromatu

  1. Scénáře nesmí obsahovat žádné chyby (errors). Seznam takových scénářů se vám při migraci zobrazí

  2. Kontrola webhooků a mailhooků. V Make lze narozdíl v Integromatu jeden webhook použít pouze v jednom scénáři.


Krok 3: Migrace

Samotná migrace probíhá v migračním nástroji, který je dostupný na adrese migrate.make.com (není to žádná složitá aplikace, kterou si musíš instalovat - vše se děje v prohlížeči a je to takový tvůj průvodce a pomocník). Celý proces je intuitivní a pokud s Integromatem (resp. Make) trochu umíš, měli bys to bez problémů zvládnout.


1. Přihlaš se do svých účtů v Integromatu a v Make2. Vyber organizaci, kterou chceš z Integromatu přesunout do Make.


3. Vyber organizaci a tým v Make, do kterého chceš přesunout svůj Integromat účet.4. Odstranění případných problémů. Může se stát, že migrace proběhne jen částečně, protože migrační nástroj některé scénáře zmigrovat nezvládne. Tyto scénáře lze následně zmigrovat manuálně.5. Výběr scénářů k migraci. Je nutné označit každý scénář, který chcete zmigrovat na Make. (Tip: všechny scénáře lze označit a vybrat hromadně)
6. Probíhá migrace. Můžete jít na kafe ☕️7. Migrace je dokončená ✅
Závěr

Integromat oficiálně 30. září 2023 skončí a všechny účty, které do té doby nebudou přesunuty do Make, budou smazány. Pokud tedy nechcete přijít o své scénáře, nezapomeňte do tohoto termínu vše zmigrovat.


Tip na závěr: Good practice je změnit ve vašich firemních aplikacích všechny webhooky na webhooky s Make URL adresou. Původní webhooky po migraci stále zůstávají na serverech Integromatu, ale mají nastavené přesměrování do Make. Kvůli plánovanému vypnutí serverů Integromatu je to bezpečnější řešení.

bottom of page