top of page

#2 Obchodní aplikace, které ti pomohou růst

Kategorie

Obchod

6. března 2023

Petr Kříž

V minulém díle o firemních aplikacích jsme se věnovali Make (dříve Integromat) – pokud ti článek utekl, nevadí nalezneš ho tady.


⏱ Máš na přečtení 1 minutu?

Každá společnost nebo freelancer dělá obchod, a proto začínáme aplikace právě odtud. Když si představím obchod ve standardní firmě, ihned mi to evokuje spousty obchodních e-mailů, poznámky na papírcích, v kalendářích nebo Excelu. Tomu už ale dávno odzvonilo a na trhu existuje řada skvělých CRM aplikací – Pipedrive, český Raynet, Salesforce, Hubspot nebo spousty dalších. Nebo co třeba papírové smlouvy, i tady jsme již jinde a jejich podpis může probíhat naprosto elektronicky přes Signi, DigiSign nebo DocuSign. A pokud tě nebaví domlouvání schůzek, tak i pro tuhle část máme řešení – Calendly, Koalendar a obstojně to zvládá i samotný Google kalendář.

🫖 Máš více času?

Pojďme si jednotlivé aplikace více přiblížit a říci, jak ti mohou pomoci posunout obchod na další úroveň.


CRM

Pipedrive je oblíbeným CRM softwarem pro malé a střední firmy, který pomáhá organizovat a zlepšovat prodejní procesy. Jednou z jeho největších výhod je jeho snadné použití a intuitivní rozhraní, které umožňuje rychle a efektivně spravovat prodejní pipeline. Nabízí mnoho funkcí, jako například správu kontaktů, sledování aktivit a historie, automatizaci úkolů a plánování schůzek. Díky Pipedrive může tým prodejců lépe spolupracovat a přesněji plánovat své akce, což přináší významné zlepšení výkonu a výsledků prodejního týmu.


Ryze české cloudové CRM Raynet pro malé a střední firmy, které umožňuje spravovat kontakty, plánovat schůzky a úkoly, a zlepšovat komunikaci s klienty. Mimo jiné také dovoluje evidenci a elektronický podpis smluv. Dále nabízí řadu funkcí pro sledování prodejního funnelu, správu prodejních příležitostí a generování reportů. Raynet CRM je oblíbeným především díky své intuitivnosti a pro efektivní způsob, jak zlepšit své prodejní procesy a vztahy se zákazníky.


Salesforce je globálně oblíbené cloudové CRM řešení, které sjednocuje pod jednou střechou i další obchodní aplikace pro firmy všech velikostí. Umožní ti spravovat kontakty, smlouvy a prodejní pipeline, automatizovat obchodní procesy a zlepšovat zákaznickou zkušenost. Jak již bylo ale řečeno, Salesforce není je klasické CRM – nalezneš v něm i spektrum aplikací, včetně marketingových, prodejních, služebních, analytických a mobilních řešení, které pomáhají firmám zvyšovat produktivitu a efektivitu. Salesforce je také znám svým silným ekosystémem včetně velké komunity vývojářů, partnerů a aplikací třetích stran, které poskytují další funkce a integrace.


Pokud hledáš řešení pro správu obchodu, marketingu a služeb je HubSpot ta správná volba, která pomáhá firmám přitahovat zákazníky, zlepšovat jejich zkušenosti a růst. HubSpot nabízí široké spektrum funkcí, jako jsou SEO nástroje, automatizace marketingových kampaní, správa sociálních médií, sledování výkonu webových stránek a mnoho dalšího. HubSpot je oblíbenou volbou pro malé a střední firmy, které hledají snadné a efektivní způsoby, jak zlepšit svůj online marketing a růst svého podnikání.


V případě, že by ti ani jedno CRM nevyhovovalo, tak si jej můžeš postavit na No/Low-Code platformě Tabidoo v jejich velmi intuitivním prostředí a aby toho nebylo málo, tak si zde můžeš postavit nejen CRM, ale i další firemní aplikace - o tom až zase příště.Elektronický podpis smluv

Ruční podepisování nebo fyzická archivace papírových smluv? Tomu je konec – v Čechách se zrodily dvě platformy pro elektronický podpis smluv, díky kterým můžeš zefektivnit svoji práci a snížit náklady na tisk a poštovné.


První je Signi, kde si můžeš vytvořit svůj vlastní elektronický podpis, který můžeš použít k podepisování dokumentů online. Signi ale nabízí také možnost ověření elektronických podpisů a elektronických časových razítek a můžeš ho využít i pro správu smluv a dokumentů ve svém osobním životě.


Druhou aplikací je DigiSign, ve kterém obdobně můžeš elektronicky podepisovat smlouvy a využít jeho bezpečnostní služby v oblasti elektronického podpisu dokumentů. DigiSign je registrován u Ministerstva vnitra a je akreditovaným poskytovatelem služeb pro ověřování kvalifikovaných elektronických podpisů.


Posledním zástupcem je DocuSign, který je globálním hráčem a specializuje na elektronické podpisování a digitální správu dokumentů. DocuSign nabízí komplexní řešení pro digitální podpisování, které umožňuje podepisovat dokumenty odkudkoli. Zároveň také umožňuje automatizaci celého procesu podpisování a správy dokumentů, což výrazně zvyšuje efektivitu a produktivitu firem.Plánování schůzek

Koho by bavilo domlouvání termínů a díky tomu výměna několika e-mailů nebo textových zpráv.


Máme řešení v podobě intuitivního Calendly, které nabízí snadnou správu schůzek a rezervací času. Aplikace nabízí mnoho funkcí jako například automatickou synchronizaci s tvým kalendářem, přizpůsobení designu podle tvých potřeb nebo integraci s dalšími aplikacemi. Calendly je oblíbeným nástrojem pro online vzdělávání, podnikání a další oblasti, kde je důležité efektivně plánovat schůzky a konzultace. Používáním zlepšíš tvou pracovní a osobní organizaci.


Obdobně jako Calendly funguje i Koalendar, ten ale i navíc nabízí také nástroje pro organizaci projektů a úkolů, které umožňují sledovat průběh práce a koordinovat týmovou spolupráci.


Posledním zástupcem je samotný všemohoucí Google Kalendář. Ten nabízí funkci zamlouvání schůzek, ale oproti Calendly a Koalendar v rámci placeného balíčku služeb Google Workspace Standard a Enterprise. Funkce umožňuje nastavit volné časy a nechat ostatní uživatele zamlouvat si schůzky přímo v kalendáři, a to s možností automatického vyplnění volných termínů.

bottom of page